W najbliższą niedzielę 4 grudnia odbędzie się Biała Niedziela w szpitalu W Goleniowie. To dzień, w którym można wykonać badania profilaktyczne. Osoby, które twierdzą, że na badania brakuje im czasu, nie mają już żadnej wymówki! Na bezpłatne badanie mammograficzne można zarejestrować się telefonicznie lub osobiście w przyszpitalnej przychodni.

Zalety wykonywania badań profilaktycznych

Z reguły niechętnie odwiedzamy szpitale i placówki medyczne bez wyraźnych objawów chorobowych. Służba zdrowia nie jest idealna, a wiele osób niesłusznie uważa robienie badań za niepotrzebne kuszenie losu. Tymczasem choroby nowotworowe w początkowych stadiach rozwoju nie dają żadnych objawów. Jedynie badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie śmiertelnej choroby i pozwalają na uniknięcie wyczerpującego i nie zawsze skutecznego leczenia. Wczesne wykrycie choroby nowotworowej daje największe szanse na przeżycie i to najważniejszy argument przemawiający za profilaktyką zdrowia.

Mieszkańcy Goleniowa mogą zarejestrować się na bezpłatną mammografię w goleniowskim szpitalu, dzwoniąc pod numer: 58 7673444 lub 58 7673477. Dostępna jest także opcja rejestracji w przychodni przyszpitalnej przy ulicy Nowogardzkiej 2.