Podczas ostatniego zebrania Rady Miejskiej w Goleniowie, odbyła się ważna dyskusja dotycząca wynagrodzeń na stanowiskach samorządowych. Radni dokonali szczegółowego rozważenia kwoty wynagrodzenia dla Burmistrza Krzysztofa Sypienia.

Kolegium radnych doszło do decyzji, według której miesięczne zarobki Burmistrza wyniosą 18.911,00 zł brutto. Jak przekazał nam bezpośrednio Krzysztof Sypień, również pensja Magdaleny Bauer – Styborskiej, pełniącej funkcję jego zastępczyni, została ustalona. Jej zarobki będą nieznacznie niższe i wyniosą 17.766,00 zł brutto.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Burmistrza Sypienia, pani Bauer – Styborska pracuje w systemie zadaniowym. Obecnie wykonuje ona obowiązki określone w Regulaminie Organizacyjnym Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie oraz posiada pełnomocnictwa i upoważnienia, których szczegółów Burmistrz nie ujawnił.

Dodatkowo, jak dowiedzieliśmy się z odpowiedzi udzielonej na zapytanie prasowe przez redakcję Goleniów.net, w związku z przewidywanymi zmianami w regulaminie, wkrótce Zastępca Burmistrza będzie miał powiększony obszar kompetencji.