Od wielu lat w okresie przedświątecznym funkcjonariusze Służby Więziennej z regionu włączają się aktywnie w ogólnopolska akcję „Szlachetna Paczka”.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce, który ma na celu wspomóc rodziny w trudnej sytuacji finansowej. Od wielu lat Polacy łączą się we wspólnym celu, aby pomóc naprawdę potrzebującym z regionu.

Katarzyna Urbańska, rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Goleniowie poinformowała, że w tym roku funkcjonariusze goleniowskiej jednostki oraz przedstawiciel przedszkola przekazali zebrane dary ośmioosobowej rodzinie, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej. 11 grudnia 2021 roku paczka trafiła w ręce potrzebujących. Wspólnie z przyjaciółmi z Przedszkola Publicznego nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Goleniowie, Zakład Karny zebrał najpotrzebniejsze rzeczy takie jak: artykuły higieniczne, środki chemiczne, trwałą żywność, materiały szkolne, a także nowy wypoczynek. 

Wszyscy wiemy, że pomoc niesiona drugiemu człowiekowi daje dużo satysfakcji. Wdzięczność takiej osoby pozwala wierzyć, że warto czynić dobro i dzielić się nim z innymi. Warto też pamiętać, że razem, w grupie, we wspólnocie można zdziałać o wiele więcej.

Zakład Karny w Goleniowie pragnie złożyć szczególne podziękowania firmie Platan Sofa, która podarowała wypoczynek i przyłączyła się do akcji „Szlachetna Paczka”.