Dziś w Goleniowie panuje piękna pogoda. Aż chce się popluskać w zimnej wodzie. Które kąpieliska w okolicy są dziś otwarte? 

W Polsce sezon na kąpieliska trwa od 1 czerwca do 30 września. Warto jednak pamiętać, że miejsce gdzie chodzi się pływać, nie zawsze jest kąpieliskiem. Oficjalne zbiorniki są w pełni bezpieczne, dlatego korzystanie z ich jest jak najbardziej wskazane. Woda jest tam regularnie badana, a ratownicy czuwają nad bezpieczeństwem na miejscu. 

Gdzie zatem można spędzić wolny czas na wodnych szaleństwach w Goleniowie?

Kąpielisko śródlądowe w Lubczynie

Jedno z kąpielisk, które są udostępnione do użytku publicznego znajduje się na jeziorze Dąbie. Długość linii brzegowej kąpieliska wynosi 150 m, a w ogólnej ocenie stanu wody określa się ją jako przydatną do kąpieli. Sezon kąpielowy w Lubczynie trwa od 25 czerwca do 31 sierpnia. Z akwenu można korzystać w godzinach 10:00 – 18:00.

Na terenie kąpieliska w Lubczynie znajdują się: błękitna flaga, wyznaczona strefa w wodzie, strefa na plaży do rekreacji i sportu, pomost, molo, możliwość cumowania sprzętu wodnego, wydzielone miejsca na grill/ognisko, punkt czerpania wody, kosze na śmieci, toaleta, przebieralnie, ratownik. Na terenie kąpieliska obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt domowych

Kąpielisko w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim

Długość linii brzegowej kąpieliska wynosi 200m. Sezon kąpielowy nad Zalewem zaczął się z dniem 15 czerwca, a zakończy 31 sierpnia. Godziny otwarcia kąpieliska: 10:00 – 18:00.

Na terenie kąpieliska w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim, podobnie jak w Lubczynie znajdują się: błękitna flaga, wyznaczona strefa w wodzie, strefa na plaży do rekreacji i sportu, pomost, molo, możliwość cumowania sprzętu wodnego, wydzielone miejsca na grill/ognisko, punkt czerpania wody, kosze na śmieci, toaleta, przebieralnie, ratownik. Na terenie kąpieliska również obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt domowych.