Na lotnisku Szczecin Goleniów obserwuje się zmiany w zakresie oferowanych połączeń lotniczych. W skutek decyzji linii Ryanair, nastąpiło ograniczenie lotów do Modlina i Krakowa. Niemniej jednak, ta sama linia lotnicza postanowiła zintensyfikować swoje działania na arenie międzynarodowej, skupiając się na połączeniach do Londynu. Takie informacje podał rzecznik portu lotniczego, Krzysztof Domagalski.

Domagalski tłumaczy, że Wielka Brytania staje się regionem coraz bardziej popularnym wśród pasażerów – zarówno w kontekście podróży pracowniczych, jak i turystycznych. W związku z tym, linia lotnicza Ryanair zdecydowała się zwiększyć częstotliwość lotów do Londynu Stansted. Do tej pory realizowane były one cztery razy w tygodniu, teraz natomiast będą odbywać się sześć razy na tydzień.

Nie tylko Ryanair widzi potencjał w rozbudowie międzynarodowych tras lotniczych. Podobne inwestycje planuje również przewoźnik Wizz Air. Firma chce zwiększyć regularność połączeń do Norwegii – z dwóch do trzech rejsów tygodniowo na trasie do Oslo Torp. Ponadto, linia Norwegian Air zamierza utrzymać swoją obecność na lotnisku Szczecin Goleniów i przez cały rok obsługiwać trasę do Oslo Gardermoen – mówi Domagalski.

Równocześnie władze portu lotniczego pracują nad poszerzeniem oferty lotów czarterowych. Wśród planowanych nowości znajdują się połączenia do Grecji i Albanii.