W maju, a dokładniej w jego połowie, oczekiwane jest otwarcie nowych połączeń lotniczych do Goleniowa, które będą obsługiwane z dwóch miast austriackich: Grazu i Linzu. Te czarterowe loty są skierowane głównie do turystów z tych rejonów. Marszałek Olgierd Geblewicz wyraża swoją satysfakcję z tego powodu, podkreślając, że to dobrze, iż mieszkańcy Austrii dostrzegli wartość turystyczną Pomorza Zachodniego.

Nowe połączenia lotnicze będą dostępne przede wszystkim jako część pakietów turystycznych. Interesujący jest fakt, że na stronie internetowej touroperatora Hofer-Reisen planowane jest umożliwienie zakupu biletów lotniczych osobno. Należy jednak podkreślić, że ten rodzaj sprzedaży będzie dostępny tylko dla klientów z Austrii.

Cała inicjatywa wyszła od strony austriackiej – to biuro podróży Eurotours zaproponowało uruchomienie takich połączeń. Zgodnie z planem, od 13 maja te czarterowe loty będą realizowane raz w tygodniu przez linię lotniczą Avanti Air. Harmonogram przelotów został zaplanowany w następujący sposób: Graz (start o godz. 9), następnie Goleniów, po czym Linz i znów Goleniów, kończąc lot w Grazu (lądowanie o godz. 18.10).

Marszałek Geblewicz wyraził swoje zadowolenie z możliwości poszerzenia oferty lotniska o kolejne kierunki. Podkreślił również, że oferta turystyczna Pomorza Zachodniego nie jest gorsza od tej dostępnej w kurortach innych krajów. Region ten dysponuje nowoczesną bazą hotelową oraz szeroką gamą atrakcji dla osób preferujących aktywny wypoczynek.

Koniec sezonu czarterowych lotów planowany jest na 14 października 2024 roku. To właśnie wtedy ma odbyć się ostatni lot łączący Graz i Linz ze Szczecinem.