W ostatnią sobotę 24 lipca w europarku na terenie stadionu miejskiego w Goleniowie odbyła się pierwsza edycja nowo utworzonego turnieju piłkarskiego MK Developer Senior Cup 2021.

Rywalizacja trwała kilka godzin, a choć sami zawodnicy nastawieni byli raczej głównie na dobrą zabawę, emocji w trakcie trwania imprezy nie brakowało. W wydarzeniu brało udział pięć drużyn, każda z nich nosiła inną nazwę – Przyjaciele, AG Reklama, Ostrzyca Team Lestkowo, KLB Plebania Lubczyna, a także Gazole Goleniów.

Pojedynki zorganizowane były w taki sposób, aby każda drużyna mogła się z każdą zmierzyć. Głównym wyznacznikiem wygranej nie była tylko liczba goli (tych padało wiele) i wygranych męczy, ale również liczba uzyskanych punktów przez daną drużynę. Kto zajął pierwsze miejsce?

Wyniki pierwszej edycji turnieju

Największą liczbę punktów, bo aż 22, uzyskała drużyna AG Reklama. Na osiem spotkań wygrali siedem z nich, jedno zakończyli remisem. Na drugim miejscu usytuowani zostali Przyjaciele z wynikiem 11 punktów, a na trzecie załapali się zawodnicy z drużyny Ostrzyca Team Lestkowo, którzy zebrali 10 punktów. Pod podium znajdują się kolejno: Gazole Goleniów (10 pkt.) oraz KLB Plebania Lubczyna (1 pkt).

Najlepsi zawodnicy

Miano najlepszego zawodnika turnieju uzyskał Adrian Antczak z drużyny Ostrzyca Team Lestkowo. Najwięcej goli strzelił Bartosz Paszkowski z AG Reklama, dzięki czemu został królem strzelców. Najwięcej strzałów natomiast obronił bramkarz Piotr Michalski (drużyna Przyjaciele).

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i czekamy na edycję dziecięcą turnieju, która odbędzie się już w przyszłą sobotę, 31 lipca.