Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Goleniowie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia Biofeedback. Nie bój się poznać swojego umysłu.

Dla wielu osób, szczególnie w polsce termin “Biofeedback” jest jeszcze nieznany. Tym mianem określa się nowoczesną metodą trenowania mózgu, która służy głównie do doskonalenia zdolności psychicznych astronautów i pilotów. W tych zawodach trzeba nauczyć się skutecznie wykonywać swoje zadania oraz pracować w warunkach ogromnego stresu. Terapia czy też trening biofeedback bardzo w tym pomaga.

Oczywiście normalni ludzie mogą również skorzystać z treningu i wynieść z tego wiele do swojego codziennego życia. Ćwiczenia przebiegają raczej w formie zabawy niż bardzo ciężkiej pracy. Pacjent podczas treningu podłączany jest do specjalnej głowicy z odpowiednimi czujnikami, które mocuje się na głowie przy pomocy profesjonalnego kleju. Na ekranie terapeuta widzi impulsy z mózgu klienta, które są odczytywane i przetwarzane w formie krzywej, a także w formie wyników cyfrowych. W tym samym czasie pacjent widzi swoje fale mózgowe na monitorze w formie gry wideo. Może w nią grać za pomocą siły swojej woli.

EEG BioFeedback to metoda, która pozwala na zmianę charakterystyk fal mózgowych poprzez korzystanie z otrzymanych zwrotnie informacji o przebiegu pracy mózgu, czyli tak zwany “feedback” ( z ang. zwrot). Osoba trenująca poprzez aktywny udział, uczy się modyfikować wzorzec fal mózgowych.

Zapisy na II semestr ćwiczeń odbywają się telefonicznie w sekretariacie poradni. Numer telefonu to 91 418 31 19. Można się zapisać również mailowo pisząc wiadomość na adres [email protected] lub [email protected] 

Powodzenia!