Od 2 do 5 maja, pięciu zawodników z Klubu Strzelectwa Sportowego LOK „Tarcza” Goleniów wystąpiło na Międzynarodowych Mistrzostwach Wybrzeża w Ustce. Grupa składała się z jednego seniora i czterech juniorów pod okiem Michała Buniaka i Stanisława Bogumiła. Stanisław Bogumił przekazał nam informacje na temat wyników zawodników.

Podczas pierwszego dnia rywalizacji w konkurencji 10 metrów pistolet pneumatyczny 60 strzałów seniorów, Michał Fajfrowski osiągnął pierwszą pozycję w rundzie kwalifikacyjnej, co zaowocowało zdobyciem złotego medalu. W tej samej konkurencji, ale dla juniorów, Bartosz Buniak uplasował się na dziewiątym miejscu, Łukasz Kinder osiągnął dwunaste miejsce, a Grzegorz Kaluga zakończył na trzynastym miejscu.

Na drugi dzień zawodów, w konkurencji 10 metrów karabin pneumatyczny – 60 strzałów dla juniorów – Szymon Jarząbek wygrał kwalifikacje, a później zwyciężył również w finale. Szymon Wiśniewski także zakwalifikował się do finału z drugiego miejsca i utrzymał tę pozycję do końca.

W trzeci dzień zawodów, w konkurencji 50 metrów karabin dowolny 3×20 dla juniorów, Szymon Jarząbek ponownie triumfował w kwalifikacjach i finale. Szymon Wiśniewski zajął czwarte miejsce w kwalifikacjach i ostatecznie zdobył brązowy medal. W konkurencji 25 metrów pistolet szybkostrzelny u seniorów, Michał Fajfrowski po raz kolejny zakwalifikował się na pierwsze miejsce, lecz w finale musiał zadowolić się srebrnym medalem. W tej samej konkurencji dla juniorów Bartosz Buniak, Grzegorz Kaluga i Łukasz Kinder zajęli odpowiednio dziesiąte, jedenaste i dwunaste miejsce.