Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie wykonywali swoje obowiązki w Nowogardzie. W pewnym momencie mundurowi zwrócili uwagę na starszego mężczyznę opartego o słup. Obok leżał przewrócony rower. Sytuacja wyglądała niepokojąco, dlatego policjanci postanowili podejść do rowerzysty i sprawdzić, czy wszystko z nim dobrze.

70-latek w stanie przedzawałowym

Kiedy policjanci podeszli do mężczyzny, zły stan jego zdrowia jeszcze bardziej rzucił się w oczy. 70-latek nie mógł się poprawnie wysłowić, był zdenerwowany i wystraszony, a do tego miał problem z utrzymaniem równowagi. Policjanci natychmiast wezwali karetkę, podejrzewając udar. Okazało się, że mężczyzna był w stanie przedzawałowym. Gdyby nie pomoc czujnych mundurowych, teraz pisalibyśmy o tragedii w Nowogardzie. Na szczęście 70-latek w porę otrzymał pomoc.

Osoby, które doznały udaru lub są w stanie przedzawałowym, mogą przypominać osoby nietrzeźwe. Ważne, by nie ignorować ludzi, którzy zachowują się, jakby stracili kontrolę nad własnym ciałem. Czujność przechodniów może uratować komuś życie.