Jeśli ostatni dzień Majówki chcesz spędzić z atrakcjami, warto udać się do Krępska. Zorganizowany będzie Festyn rodzinny. Nie zabraknie dmuchańców dla dzieci, dobrego jedzenia i muzyki. 

Niestety Goleniów nie przygotował się w tym roku do zorganizowania dla mieszkańców imprez z okazji Majówki. Oczywiście dnia 2 i 3 maja odbędą się uroczystości o charakterze oficjalnym. Natomiast wczoraj, 1 maja odbył się Barbecue z Goleniowskim Domem Kultury. Impreza trwała od 15:00 do 20:00. Uczestnicy mogli posiedzieć wspólnie przy grillu, zjeść i pogadać. Dla najmłodszych przewidziano warsztaty cyrkowe. Ale to tyle…

Na szczęście zawsze można odwiedzić Krępsko – oddalone od Goleniowa jedynie o około 10 km. Tamtejsze władze oraz parafia postarały się. Ich program z pewnością przyciągnie niejedną osobę i rodzinę z okolic.

Co będzie się działo w Krępsku?

Wydarzenie startuje o godzinie 12:00 odpustową Msza Śwętą. Po nabożeństwie mieszkańcy zaproszeni są na Festyn Rodzinny pełnego atrakcji i niespodzianek. 

Dla osób żądnych wiedzy będą stoiska tematyczne: misyjne i synodalne. Na zgłodniałych czekać będą przysmaki kulinarne takie jak dzik pieczony z kaszą, grill, bigos, ciasta, kawa, herbata i napoje. Ponadto odbędzie się loteria fantowa, w której każdy los wygrywa. Nie zapomniano również o najmłodszych, dla których przygotowano szereg zabaw integracyjnych, a dodatkowo rozstawione będą dmuchańce i zjeżdżalnie.

Głównym punktem programu będzie koncert, podczas którego wystąpi Felipe Alonso Céspedes Sánchez. Felipe (ur.1982) pochodzi z Chile, gdzie rozpoczął swoją edukację muzyczną w Akademii przy Narodowym Balecie Folklorystycznym „Bafona” oraz ukończył Uniwersytet Mayor w Santiago de Chile z dyplomem nauczyciela muzyki. Naukę kontynuował w Hiszpanii w Konserwatorium Muzycznym w klasie śpiewu operowego profesor Aidy Lopez oraz Szkole Teatralnej Santart w Santiago de Compostela, które ukończył z najwyższymi notami otrzymując tytuły śpiewaka zawodowego i aktora. Umiejętności wokalne doskonalił pod kierunkiem profesorów śpiewu: Patricio Méndez – w Chile oraz José Antonio Campo – w Hiszpanii.

Nie można przegapić takiego koncertu!

Warto dodać, że całość uzbieranych środków podczas Festynu zostanie przekazana na Sierociniec w Isiolo w Kenii.