Goleniowski Dom Kultury przygotował niesamowitą imprezę, która odbędzie się w ramach XXV Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych NAD INĄ. To idealna okazja do zapoznania się z kulturą ludową oraz możliwość dobrej zabawy. Na wydarzenie zaproszeni są zarówno dzieci, jak i dorośli. 

W sobotę, 25 czerwca wszyscy mieszkańcy Goleniowa i okolic zaproszeni są na imprezę przy Goleniowskim Spichlerzu. Będzie to ogromne, miejskie wydarzenie pt. “Goleniowskie Przytupy”. 

Goleniowskie Przytupy to forma pikniku rodzinnego realizowanego w ramach XXV Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych NAD INĄ w godz. 15.00 – 00.00, przy ulicy Nadrzecznej (zakole INY, okolice spichlerza) w Goleniowie.

Przygotowano bardzo bogaty program artystyczny, chociażby pokazy grup folklorystycznych m.in. z Czech, Łotwy i Maroka. Oprócz tego organizatorzy postarali się o bogatą ofertę animacyjną. W ramach Strefy Dobrej Zabawy będzie można spróbować wydoić krowę, poszatkować kapustę, wyrobić masło, prać w balii, utkać tkaninę na warsztacie tkackim, wypleść sobie wianek, zrobić sobie zdjęcie w Folkowej Foto budce, wykonać bransoletkę z koralików i poznać tajniki ziół. 

Ponadto, goleniowski spichlerz pokaże swoje tajemnice, odbędzie się grupowe wycinanie hołubca, finał i wręczenie nagród w konkursie plastycznym Baśniowy Świat Tradycji Polskiej czy obrzęd kupalnocki. Swoją ofertę zaprezentują także organizacje pozarządowe. Całe wydarzenie zakończą klasyczne przytupy na „dechach”.

Dodatkowo geocaching! Ale co to takiego?

W trakcie imprezy będzie można zapoznać się także z ideą geocaching, czyli poznawania okolic poprzez poszukiwanie skrzynek ukrytych w pobliżu ciekawych miejsc i spróbować swych sił w grze miejskiej opartej na tym pomyśle.

W ramach gry odbędzie się spacer po mieście, zwiedzanie kilka zabytków czy odkrycie samolotu-pomnika. Zdobyć będzie można także skrzynkę w muzeum w “Żółtym domku”, oraz w Bramie Wolińskiej. Trasa ma ok. 2 km. Dla uczestników spotkania przewidziane są pamiątkowe “drewniaczki”.

Spacer rozpoczyna się o 11.30, a kończy około 14.00.