Fabryka Ikea Industry, jedna z kluczowych gałęzi szwedzkiego potentata przemysłowego, specjalizująca się w produkcji, ujawniła swoje zamiary dotyczące redukcji miejsc pracy w swoim oddziale lokalizowanym w mieście Goleniów, na terenie województwa zachodniopomorskiego. Powodem dla takiej decyzji jest konieczność dostosowania struktury firmy do aktualnego spadku poziomu zamówień. Konsekwencją tych działań będzie utrata miejsc pracy przez 130 pracowników.

Zgodnie z informacjami zawartymi w oficjalnym komunikacie, pracownicy Ikea Industry zatrudnieni w Goleniowie zostali poinformowani o nadchodzących zwolnieniach 26 września tego roku.

W oświadczeniu przekazanym do TVN24 Biznes czytamy, że „rosnące koszty i obecna sytuacja gospodarcza wywierają wpływ na funkcjonowanie zakładu w Goleniowie oraz na budżety klientów, co skutkuje spadkiem liczby zamówień”.

Firma dodatkowo poinformowała, że przez ostatnie miesiące, w oddziale goleniowskim podejmowane były działania mające na celu skorelowanie mocy produkcyjnej z obniżonym poziomem zamówień. W ramach tych działań zakończono współpracę z agencjami tymczasowego zatrudnienia oraz zawieszono procesy rekrutacji nowych pracowników. Firma wprowadzała również rozwiązania mające na celu poprawę efektywności pracy, a także inwestowała w podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników poprzez szereg szkoleń.

Niekorzystnie dla zakładu w Goleniowie, te działania okazały się niewystarczające.