“Msza o pokój” to nadchodzące wydarzenie, które dedykowane będzie dla wszystkich rodzin z Ukrainy, które znalazły schronienie u Chrystusowców pod Poznaniem. Wszelkie fundusze, które uda się zebrać podczas mszy i koncertu zostaną przeznaczone na pomoc dla ukraińskich dzieci.

W najbliższą niedzielę, 5 czerwca 2022 w Kościele p.w Św Katarzyny w Goleniowie odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc dzieciom ukraińskim, które wraz ze swoimi najbliższymi znalazły schronienie w domu rekolekcyjnym Księży Chrystusowców w Mórkowie pod Poznaniem.

Koncert ma być wyrazem solidarności z wszystkimi cierpiącymi z powodu wojny na Ukrainie. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich ludzi, którzy chcą przyłączyć się do wsparcia i modlitwy o pokój. 

Kto wystąpi podczas koncertu?

Podczas koncertu wystąpi Orkiestra przy Szkole Muzycznej I st. w Goleniowie, która składać się będzie z nauczycieli, absolwentów i przyjaciół Szkoły, a także Chór Collegium Vocale, Schola Paschalis i Przyjaciele oraz Chór Dziecięcy “Vivo” przy Szkole Muzycznej I st. w Goleniowie. Za przygotowanie chórów do znakomitych występów odpowiedzialna będzie Greta Kurylak, natomiast orkiestrze przewodzić będzie dyrygent Paweł Tarała. Usłyszeć będzie można sopran Anny Maleszy-Kutnej oraz tenor Krzysztofa Machowskiego.