Od 12 grudnia wejdą w życie korekty rozkładu jazdy kolejek regionalnych. Oprócz dodatkowych połączeń na istniejących już trasach, planowane są kolejne nowości, które usprawnią komunikację z sąsiednimi województwami. 

Decyzję o rozszerzeniu zakresu kolejowych przewozów pasażerskich podjął Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, przeznaczając na ten cel dodatkowo 2,7 mln złotych. Korekty zostaną wprowadzane w niedzielę, 12 grudnia. Jest to termin, który obowiązuje w całej Europie, jeśli chodzi o wprowadzanie zmian w transporcie. 

Uruchomione zostaną dodatkowe połączenia ze Szczecina do Koszalina, między innymi przez Goleniów. Ważne zmiany dotyczą relacji Szczecin – Stargard – Łobez – Świdwin – Białogard – Koszalin, gdzie pojawi zupełnie nowy pociąg, odjeżdżający ze Szczecina do Łobza o godz. 21.50. Kolejne udogodnienia obejmą również połączenia Szczecin – Kołobrzeg – Koszalin, a z Koszalina – na lotnisko i do stolicy regionu. Łatwiej będzie też dotrzeć z Kołobrzegu do Koszalina (sześć pociągów dziennie) i z powrotem (pięć połączeń).

To nie koniec dobrych informacji. Zostanie także uruchomiona trzecia para pociągów relacji Darłowo – Słupsk – Darłowo. Dotychczasowe połączenie z Darłowa do Sławna zostanie wydłużone aż do Słupska. Lepsza komunikacja nastąpi również pomiędzy Białogardem a Kołobrzegiem – pociąg o godz. 6.55 ma kursować codziennie. Tak samo pociąg z Kołobrzegu o godzinie 19.32, który kursuje do Białogardu. Dotychczas w ogóle nie jeździł w soboty.

Istotne zmiany zaplanowano także w relacji Szczecin – Piła. Nastąpi odwrotna sytuacja w porównaniu z poprzednimi wiadomościami. Od 13 grudnia zredukowane zostaną połączenia, która cieszyły się małym zainteresowaniem. W ramach rekompensaty w marcu nastąpi oczekiwana przez pasażerów korekta godzin kursowania pociągów. Pierwszy pociąg z Piły do Szczecina będzie ruszał około godziny 6.00. Natomiast ostatni ze Szczecina do Piły przez Wałcz będzie odjeżdżał około godz. 16.40.

Warto przypomnieć, że propozycje zmian w rozkładzie jazdy mogą składać również pasażerowie. Formularz kontaktowy dostępny jest na stronie internetowej Wydziału Infrastruktury i Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.