Halina Szymańska, uznana za doświadczonego specjalistę w dziedzinie miejskiej i wiejskiej, otrzymała pełne poparcie od związku zawodowego „Solidarność” w zbliżających się wyborach do Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Szymańska zdobyła nieocenione umiejętności i wiedzę, pracując w różnych dziedzinach publicznej służby, w tym jako inspektor sanitarny, burmistrz miasta Łobez oraz poprzez swój udział w protestach blokujących ruch pociągów na trasie Szczecin – Gdańsk, co przyczyniło się do utworzenia powiatu łobeskiego.

Kolejnym etapem jej profesjonalnej kariery było zajmowanie stanowiska audytora w urzędach gmin i powiatów. To cenne doświadczenie pozwoliło jej przyczynić się do optymalizacji funkcjonowania Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – największej instytucji tego rodzaju w Europie.

Jej talent i zaangażowanie zauważył Prezydent RP, Andrzej Duda, który powierzył jej rolę szefa Kancelarii Prezydenta. Dzięki determinacji Szymańskiej, Andrzej Duda stał się pierwszym prezydentem naszego kraju, który odwiedził liczne miasta w Polsce, aby zapoznać się z problemami lokalnych społeczności.

W tym roku wybory do Senatu RP nabiorą szczególnego charakteru. Po raz pierwszy w historii wyborów do tej instytucji rywalizować będą tylko dwie kandydatki.