W niedzielę w świecie katolickim tradycyjnie upamiętniano misje kościelne, które są znane pod określeniem „Misje sercem Kościoła”. Z tej racji, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski położone w Krępsku niedaleko Goleniowa stało się gospodarzem „Spotkania Przyjaciół Misji”. Podczas tego wydarzenia, osoby aktywnie wspierające kraje misyjne zostały nagrodzone Różą Świętej Tereski.

– Świętą Tereskę przypominamy sobie zawsze na wstępie października. Słynęła z tego, że pragnęła być aktywną misjonarką, niestety nie była w stanie tego spełnić i stała się misjonarką miłości. Ta róża nazwana jej imieniem jest wręczana tym instytucjom, osobom oraz grupom, które w naszej archidiecezji włączają się aktywnie w działania misyjne Kościoła – wyjaśnia ksiądz Paweł Płaczek, proboszcz parafii w Krępsku.

Do Krępska przybyła Siostra Cynthii z Nigerii. Opowiedziała ona o wsparciu dla misji jak i możliwości adopcji na odległość. Dzięki tej formie pomocy, wiele dzieci z Afryki ma szansę na edukację.

– W moim kraju dzieci nie mają zabawek, ale są w stanie tworzyć samochodziki z butelek po napojach. Jestem bardzo zadowolona, że mogłam pojawić się tutaj – podkreśliła.

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce w bieżącym roku przekazały ponad milion dolarów na realizację projektów w Tanzanii, Tajwanie i Kazachstanie.