Port lotniczy Szczecin-Goleniów zanotował wynik finansowy na minusie za miniony rok. Strata sięgnęła ponad 10 mln 890 tys. złotych, co jest gorszym wynikiem niż ten z roku 2022, kiedy deficyt wyniósł ponad 10 mln 696 tys. złotych. W roku 2021 natomiast straty przekroczyły pułap 12 mln 321 tys. złotych. Zarządcy lotniska planują jednak inwestycje, mające na celu przyciągnięcie większej liczby pasażerów.
Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy portu lotniczego Szczecin-Goleniów, wyjaśnił w rozmowie z „Kurierem”, że aby port lotniczy był rentowny, musi rocznie obsłużyć minimum od 1,2 do 1,3 mln osób. To dlatego, że każde lotnisko ma swoje niezmiennicze koszty. Między innymi muszą utrzymać określoną liczbę pracowników oraz pokryć koszty związane z utrzymaniem całego obiektu, szczególnie podczas zimy.
W dodatku sam koszt amortyzacji wynosi 5 milionów złotych rocznie. Do tego dochodzi jeszcze konieczność spłacenia zaciągniętej w 2015 roku pożyczki, która była niezbędna do dofinansowania inwestycji z funduszy unijnych. Środki te przeznaczono między innymi na remont i rozbudowę lotniska, zakup nowych pojazdów dla straży pożarnej lotniska oraz sprzętu do zimowego utrzymania lotniska oraz na remont pasa startowego.