Pionierski sojusz pomiędzy klubem piłkarskim Ina Goleniów i ekipą ekstraklasy, Wartą Poznań, stanowi przełom w historii futbolu goleniowskiego. Piotr Winogrodzki, stanowiący prezesem zarządu Ina Goleniów, z wielkim optymizmem ogłosił urzeczywistnienie współdziałania, na które pracowano przez dłuższy czas. Zdaniem prezesa, współpraca ta przyniesie korzyści dla całej społeczności futbolowej związanej z barwami biało-zielonymi. Prezes Winogrodzki nie krył swojej radości z udanych rozmów.

Ciekawostką jest fakt, że obie drużyny noszą te same kolory – biało-zielone. Dodatkowo, obie odnoszą się w swoich nazwach do rzek płynących przez miasta, w których mają swoje siedziby – mowa oczywiście o rzece Inie i Warcie. Tomasz Banach, zastępca burmistrza Goleniowa, wyraził nadzieję, że to dobre przesłanie na przyszłość.

Ramowy plan współpracy przedstawia szereg możliwości dla młodych adeptów futbolu z Goleniowa. Będą mieli szansę na rozwijanie swoich umiejętności w Akademii Piłkarskiej, uczestnicząc w różnego rodzaju turniejach, testach oraz specjalistycznych obozach piłkarskich. Co ważne, celem tej współpracy jest zdrowy rozwój młodych talentów futbolowych, unikając praktyk agresywnego scoutingu, polegającego na wymuszaniu zmiany przynależności klubowej. Zamiast tego, skupia się na tworzeniu warunków sprzyjających dynamicznemu rozwojowi piłkarskiego potencjału.

W ramach tego partnerstwa, Warta Poznań będzie regularnie śledziła postępy najbardziej utalentowanych zawodników z Iny Goleniów. Ci z kolei będą uczestniczyć w programach szkoleniowych w Poznaniu, co otwiera przed nimi drogę do profesjonalnej kariery futbolowej. To świetna perspektywa dla młodych piłkarzy z Goleniowa.