W ubiegłym roku Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsłużył prawie 500 tysięcy podróżujących. Wynik ten jest porównywalny z tym, jaki notowano przed wybuchem pandemii. Władze lotniska mają nadzieję, że za sprawą nowych połączeń i planowanego remontu terminala liczba pasażerów jeszcze wzrośnie.

Lotnisko z pewnością nie doświadcza braku ruchu. W ubiegłym roku korzystało z niego niemal pół miliona osób. Od marca liczba rejsów do stolicy kraju wzrośnie do 22 na tydzień. Taka zmiana umożliwi większe możliwości przesiadek dla tych, którzy udają się do innych krajów europejskich lub dalej – do Ameryki czy Azji. Połączenia powracają także do takich miejsc jak Kraków i Dublin.

W poprzednim roku dużą popularnością cieszyły się loty do Turcji i Bułgarii. Z nich skorzystało prawie 40 tysięcy pasażerów. Kierownictwo lotniska ma nadzieję na to, że nadchodzący sezon będzie jeszcze bardziej udany.

– Szybciej niż zazwyczaj uruchamiamy czartery do Turcji, już w drugiej połowie kwietnia. Z informacji, które otrzymałem od touroperatorów wynika, że bilety sprzedają się niezwykle dobrze. To jest zdecydowanie pozytywny sygnał dla rozwoju naszej siatki połączeń czarterowych – mówi rzecznik Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, Krzysztof Domagalski.