Lotnisko w Goleniowie doświadcza znaczącego spadku w dostępności połączeń lotniczych, co przyciąga uwagę opinii publicznej i rodzi pytania o przyczyny takiej sytuacji. Pasażerowie powoli tracą możliwość podróżowania do takich miast jak Kraków, a liczba połączeń do Warszawy i Dublina również ulega znacznej redukcji. Wszystko to sprawia, że oferta lotniska staje się mniej atrakcyjna dla użytkowników, co podkreślił pan Piotr, który podszedł do tej kwestii aktywnie, wysyłając swoje obserwacje do redakcji. Nieznane są przyczyny takiej sytuacji, ponieważ przedstawiciele Portu Lotniczego Szczecin Goleniów nie komentują tych zmian.

Według najnowszych doniesień, połączenia ze Szczecina do Warszawy-Modlin będą obsługiwane jedynie do końca września tego roku. To wynik działań przewoźnika Ryanair, który podjął decyzję o anulowaniu 10 tras zimowych, w tym bezpośredniego połączenia ze Szczecinem. Jak podaje biuro prasowe Ryanair, tak drastyczne cięcia można było uniknąć, gdyby zarząd lotniska Warszawa-Modlin podjął decyzję o zawarciu długoterminowej umowy rozwojowej z największym klientem – przewoźnikiem Ryanair.

W efekcie, jedynym przewoźnikiem obsługującym połączenia ze Szczecina do stolicy Polski (lotnisko Okęcie) pozostaną Polskie Linie Lotnicze LOT. Warto jednak zauważyć, że rezygnacja z oferowanych przez Ryanair połączeń to nie jedyna zmiana w ofercie Portu Lotniczego Szczecin Goleniów.

W nadchodzącym sezonie zimowym redukcji ulegnie również bezpośrednie połączenie do Dublina. Takie loty zostaną zrealizowane tylko 31 października i 2 listopada bieżącego roku. W dodatku, na koniec października z harmonogramu rejsów zostanie usunięte połączenie do Krakowa, które było realizowane przez przewoźnika Ryanair.