Pasażerowie korzystający z lotniska zlokalizowanego w województwie zachodniopomorskim powinni przygotować się na spore zmiany w ofercie połączeń. Najistotniejsze to zamknięcie trasy do podwarszawskiego Modlina oraz zwiększenie liczby lotów pomiędzy Szczecinem a Oslo.

Osoby planujące podróż do stolicy Polski z tego regionu mogą spotkać się z niemiłym zaskoczeniem. Informacje zawarte w systemie rezerwacyjnym irlandzkiej linii lotniczej Ryanair sugerują, że końcem września zostaną zawieszone wszystkie połączenia do Modlina. Przewoźnik zapowiada, że ostatni lot na tej trasie odbędzie się 30 września. Niestety, to nie jedyna redukcja w siatce połączeń oferowanych przez tę firmę. Z goleniowskiego lotniska ostatni raz odlecimy do stolicy Irlandii jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zimowego – ostatni lot jest planowany na 25 października. Zgodnie z dostępnymi informacjami, Ryanair zdecydował, że w sezonie zimowym będzie obsługiwał loty z Pomorza Zachodniego tylko do dwóch miast brytyjskich – Liverpoolu i Londynu (lotnisko Stansted).

Jednak nie wszystkie wiadomości są złe. Na stronie internetowej Airport Goleniów możemy przeczytać, że od 30 października, czyli od początku zimowego rozkładu lotów, linia WizzAir zdecyduje się na zwiększenie liczby połączeń na trasie Szczecin-Oslo Torp. Loty do stolicy Norwegii będą realizowane trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki.