Konkurs dotyczy solistów, którzy chcą zabłysnąć na scenie polskiej, a nawet międzynarodowej. Organizatorem wydarzenia jest słynny zespół Mazowsze.

To już druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Konkurs został podzielony na dwa etapy. Pierwszym z nich będą eliminacje regionalne, które odbędą się 30 i 31 października 2021 roku na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Pierwszy etap polega na przygotowaniu i wykonaniu dwóch utworów z repertuaru Mazowsza. Lista utworów dostępna jest na stronie www.mazowsze.waw.pl, w zakładce „II Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka”. Piosenki można zaśpiewać z podkładem muzycznym w postaci nagrania na CD lub innym nośniku, z udziałem muzyka, a nawet całego zespołu. W grę wchodzi również wykonanie a capella. 

Konkurs skierowany jest do wszystkich wokalistów w kraju oraz Polaków za granicą. Można zgłaszać się w ramach czterech kategorii wiekowych: 8-13 lat, 14-19 lat, 20-25 lat oraz powyżej 26 lat. 

Jak można się zgłosić?

Do wystartowania w konkursie wystarczy wypełnić i wysłać kartę zgłoszeniową, którą można znaleźć na stronie PZLPiT Mazowsze. Kartę należy przekazać drogą mailową na [email protected] lub pocztą tradycyjną na adres Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Dział Edukacji Artystycznej, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin.

Termin naboru kończy się z dniem 1 października 2021 roku.