Objawienia Maryjne to teraz temat na topie. Wszystko za sprawą rzekomego objawienia w Parczewie. Na jednym z drzew ukazał się wizerunek Matki Boskiej. Tak twierdzą wierni, jednak duchowni nie potwierdzają cudu. Co ciekawe, podobne zdarzenie miało miejsce w Goleniowie w 1998 roku. Wtedy wizerunek Matki Bożej pojawił się na jednym z kominów.

Objawienie na budynku przy ulicy Wrzosowej

Różowy budynek przy ulicy Wrzosowej ma kilka kominów i dziś mało kto pamięta, na którym dokładnie pojawiła się Matka Boża. W 1998 roku kamienica wyglądała nieco inaczej. Według Gazety Wyborczej (archiwalny wpis jest jedynym dowodem wydarzenia) do objawienia doszło w sierpniu 1998 roku. Moment ukazania się świętego wizerunku na kominie pamiętają także mieszkańcy miasta. Wspominają, że wiele osób przychodziło pod budynek, by modlić się i śpiewać religijne pieśni. Do Goleniowa przyjeżdżały także osoby z innych miejscowości.

Dlaczego po tak głośnym wydarzeniu nie pozostał w Goleniowie ślad? Wizerunek Matki Bożej nie został uznany przez proboszcza, który nie zgodził się na ustawienie pamiątkowej kapliczki. Z czasem wizerunek zniknął z komina.