Szczecin to piękne miasto sąsiadujące z Goleniowem, kryjące w sobie mnóstwo atrakcji. Podpowiadamy, co warto zobaczyć podczas wycieczki w Szczecinie!

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Imponujący zamek znajduje się około 20 kilometrów od Goleniowa i stanowi jedną z głównych atrakcji regionu. Zbudowany w XV wieku, był rezydencją książąt pomorskich. Dzisiaj zamek pełni funkcję muzeum, w którym można zobaczyć wiele cennych eksponatów, w tym meble, obrazy i zbiory archeologiczne. Warto również podziwiać piękną architekturę zamku i spacerować po przylegającym do niego parku.

Wieża Ciśnień

Unikatowa budowla znajdująca się w centrum Szczecina. Zbudowana w latach 1874-1876, pierwotnie pełniła funkcję wodociągu dla miasta. Dziś jest to jedna z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych atrakcji w Szczecinie. Na wieżę można się wspiąć, a z góry rozciąga się piękny widok na miasto.

Bulwary Chrobrego

Urokliwy deptak nad rzeką Odrą. Bulwary ciągną się wzdłuż nabrzeża i oferują piękne widoki na rzekę oraz okoliczne krajobrazy. Jest to idealne miejsce do spacerów, jazdy na rowerze, rekreacji na świeżym powietrzu oraz odpoczynku. Wzdłuż bulwarów znajduje się wiele restauracji, kawiarni i sklepów. Na bulwarach znajdują się również liczne rzeźby i pomniki, dodając uroku temu malowniczemu miejscu.

Park Kasprowicza

Jeden z największych i najpiękniejszych parków w Szczecinie. Zlokalizowany w centrum miasta, park oferuje przestronne trawniki, alejki do spacerów, stawy, fontanny i bujną roślinność. Jest to idealne miejsce na relaks, pikniki, spacery z rodziną lub romantyczne spotkania.