W nadchodzącą niedzielę, po raz pierwszy w annałach piłki nożnej w Goleniowie, odbędzie się rywalizacja w ramach III ligi futsalu. Debiutujący w tych rozgrywkach zespół Goleniowskiej Ligi Mistrzów będzie brał czynny udział w tym historycznym wydarzeniu.

Historia goleniowskich zmagań piłkarskich na sali sportowej jest pełna tradycji. Pamiętane są jeszcze emocjonujące mecze Zakładowej Ligi Halowej i Halowej Ligi Piłkarskiej. Niemniej jednak, pomysł stworzenia drużyny i przystąpienia do oficjalnych rozgrywek futsalu nie pojawił się dotychczas. Właśnie nadszedł ten moment, który wpisze się złotymi zgłoskami w historię goleniowskiego futbolu.

W związku z tym, w nadchodzącą niedzielę o godzinie 17:30, hala przy ulicy Norwida będzie gospodarzem pierwszego w historii Goleniowa meczu III ligi futsalu. Zawodnicy Goleniowskiej Ligi Mistrzów, którzy reprezentują miasto, zostali dobrani spośród uczestników lokalnych rozgrywek Halowej Goleniowskiej Ligi Mistrzów. Ich przeciwnikiem będzie silny zespół Futsalu Kołobrzeg, zwycięzca niedawno rozegranych rozgrywek o Puchar Polski ZZPN.