W dniu wtorkowym, drużyna piłkarska Pogoni Szczecin, która gra w lidze PKO BP Ekstraklasa, nie tylko poddała się dalszym badaniom i testom, ale również przeprowadziła pierwszy trening na boisku mieszczącym się przy ulicy Karłowicza. W najbliższy czwartek planowany jest wyjazd portowców na zgrupowanie w Opalenicy.

Natomiast Paweł Ozga, 42-letni trener pochodzący z SALOS-u Szczecin, który od marca bieżącego roku jest posiadaczem licencji UEFA PRO, został mianowany na stanowisko nowego asystenta głównego trenera Jensa Gustafssona, wchodząc tym samym do sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu. Ozga, który od 2019 roku był związany z Akademią Pogoni, najczęściej pełnił tam funkcję trenera drugiego składu. Pod jego wodzą drugi zespół rozegrał 111 oficjalnych meczów. W trakcie tego okresu, drużyna dwukrotnie triumfowała w regionalnym Pucharze Polski i była blisko awansu do II ligi.

Przed objęciem roli asystenta w pierwszej drużynie, Paweł Ozga zakotwiczył na pewien czas w II-ligowym zespole KKS 1925 Kalisz. Jako trener tej drużyny, poprowadził ją przez 32 mecze, pozostawiając drużynę na drugim miejscu w tabeli.