Wychowankowie Niepublicznego Przedszkola „Stokrotki” oraz uczniowie z goleniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 postanowili dostarczyć mikołajkowe upominki dla seniorów przebywających w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Goleniowie. Pomysł ten okazał się nie tylko gestem dobroci, ale również prezentem, który dostarczył wiele radości zarówno stronom będących w tej wymianie.

Potwierdzeniem tego była opinia personelu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, według którego towarzystwo dzieci stało się najbardziej wartościowym darem dla ich podopiecznych. Katarzyna Kęcka, Prezes Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie, podkreślała znaczenie takiego działania dla procesu terapeutycznego obecnych tam seniorów.

– Koncentrujemy dużo naszych wysiłków na pokazywaniu jak ważna jest więź między pokoleniami. Dzieci mają szansę zrozumieć naturę starości, a starsze osoby reagują na nich bardzo emocjonalnie, ponieważ przypominają im o ich wnukach i prawnukach. Jako społeczeństwo gdzieś zgubiliśmy tę więź, jednak kontakt między najmłodszymi a starszymi jest niezwykle kluczowy – deklaruje Kęcka.

Żaneta Stelmarska, która wraz z przedszkolakami ze „Stokrotki” odwiedziła Zakład, podkreśliła, że dla czterolatków była to duża lekcja. – Przez cały tydzień byli bardzo podekscytowani możliwością pomocy i wsparcia starszych osób. Zaśpiewanie dla nich trzech kolęd to już duże osiągnięcie – dodaje Stelmarska.

Pacjenci zakładu nie kryli swojego wzruszenia. – To było tak poruszające, że straciłem mowę. Tyle szczęścia i radości – wyznawał jeden z nich.