Do Goleniowa zajechał tradycyjny, szlachecki kulig. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej Ina zabrał widzów Rampy na wspaniałe i barwne widowisko, które miało na celu przybliżyć tradycję polskiej szlachty.

W dniu 5 lutego 2022 roku o godzinie 18:00, mieszkańcy Goleniowa i okolic mieli okazję spotkać się z piękną tradycją polskiej szlachty. Goleniowski Dom Kultury zorganizował widowisko muzyczno-taneczne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej Ina. Zespół zaprezentował liczne tańce, muzykę, teksty biesiadnych pieśni i toastów, scenki rodzajowe oraz zaprosił do wspólnego biesiadowania zebraną publiczność. 

Zarówno młodzi, jak i starzy członkowie zespołu Ina dali z siebie naprawdę wszystko. Już dawno nie było tak hucznego wydarzenia w Goleniowskim Domie Kultury. Najpierw w odpowiedni nastrój wprowadził licznie przybyłą publiczność arlekin – wodzirej, w rolę którego wcielił się Zbigniew Łukaszewski. Później natomiast odbyły się niezwykłe staropolskie tańce, śpiewy i biesiadowanie. Było więc witanie gości, wiwaty, spotkania z sąsiadami, a przede wszystkim – uczta we dworze. Uczta pełna śmiechu, komicznych sytuacji, niezwykłych zawirowań i… alkoholu. 

Publiczność podziękowała i wyraziła uznanie gromkimi brawami. Zainteresowanie wydarzeniem było tak ogromne, że zabrakło miejsc siedzących. To prawdziwy sukces Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej Ina oraz organizatorów. Miejmy nadzieję, że w tym roku w Goleniowskim Domu Kultury odbędą się równie ciekawe imprezy. 

Jeśli chcesz bardziej zgłębić tematykę polskiej szlachty zerknij do tego artykułu.