Modrzewie to niewielka miejscowość znajdująca się w województwie zachodniopomorskim w powiecie goleniowskim, kilka kilometrów od samego Goleniowa. Życie toczyło się tam normalnie, bez większych problemów, także dla rodziny Państwa Wieczorków, którzy zaledwie 2 lata temu wybudowali tutaj swój dom. Niestety, sielanka trwała do 15 lipca tego roku.

Powstały ogromne szkody

W stosunkowo nowym domu pięcioosobowej rodziny Wieczorków wybuchł pożar. Ogień zaczął rozprzestrzeniać się na poddaszu, przez co z górnej części domu nie zostało praktycznie nic, z kolei wnętrze zostało zalane podczas akcji gaśniczej prowadzonej przez strażaków.

Dla pozbawionej dachu nad głową rodziny z małym dzieckiem zorganizowano wsparcie

Utworzona została zbiórka pieniędzy, której cel ustalony został na 100 tysięcy złotych. Większość uzbieranej kwoty zostanie wykorzystana w celu kupna niezbędnych do odbudowy domu materiałów budowlanych.

Cały proces, zarówno zbiórki, jak i odbudowy budynku z pewnością potrwa przynajmniej od kilku do kilkunastu miesięcy. Dlatego wszystkie osoby, które chcą wesprzeć finansowo rodzinę i pomóc odzyskać normalne życie, serdecznie zapraszamy do zbiórki, która znajduje się pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/uce45b

Coraz więcej pożarów w Polsce i na świecie

W mediach z roku na rok coraz częściej słyszy się o różnego rodzaju pożarach, nie tylko budynków, ale także m.in. lasów. Informacje te napływają z różnych części świata. Apelujemy zatem o zachowywanie ostrożności, aby unikać tego typu przykrych sytuacji. Podczas upalnych dni, jakie mieliśmy okazję przechodzić w tym roku, niebezpieczeństwo jest znacznie wyższe. Należy zwrócić na to szczególną uwagę.