W końcu powróciły loty ze Szczecina do Oslo. Na tę informację czekano aż 26 miesięcy! A wszystko z powodu skomplikowanej sytuacji międzynarodowej, gospodarczej i zdrowotnej na całym świecie. 

Mieszkańcy Szczecina, okolic i nie tylko znów mogą podróżować samolotem na trasie Szczecin – Oslo Gardermoen. Dany odcinek obsługuje linia lotnicza Norwegian. Po tak długiej przerwie spragnieni podróży turyści, a take biznesmeni oraz osoby wyruszające do pracy z pewnością będą często korzystać z powyższej opcji.

Pierwszy lot na trasie Oslo – Szczecin – Oslo odbył się w dniu 04.06.2022. Na pokładzie inauguracyjnego rejsu było aż 172 pasażerów, z czego 37 % stanowili obywatele Norwegii, dla których to przylot na Pomorze Zachodnie był okazją na krótki, kilkudniowy urlop.

Fakt, iż tylu Norwegów, po tak długiej przerwie wybrało się inauguracyjnym rejsem do Szczecina cieszy tym bardziej, że przed pandemią ponad połowa pasażerów korzystających z tego połączenia była obywatelami Norwegii, a Pomorze Zachodnie stanowiło dla nich ciekawą alternatywę dla kilkudniowych wypadów urlopowych.

Trasa 𝗦𝘇𝗰𝘇𝗲𝗰𝗶𝗻 – 𝗢𝘀𝗹𝗼 𝗚𝗮𝗿𝗱𝗲𝗿𝗺𝗼𝗲𝗻 obsługiwana będzie 189-oma miejscowymi samolotami Boeing 738 – 800 w każdy wtorek oraz sobotę. Ceny biletów zaczynają się już od 119 zł. Można zatem trafić na naprawdę tani lot.