Andrzej Różański, członek Rady Miasta Goleniów, podkreślił konieczność utworzenia zadaszonych miejsc przeznaczonych do pozostawienia rowerów i hulajnóg na terenach wszystkich placówek edukacyjnych w gminie. To nawoływanie skierował on do burmistrza miasta, przedstawiając treść swojego postulatu.

Radny Różański apeluje do Burmistrza Goleniowa o podjęcie kroków mających na celu budowę specjalnych wiat dla jednośladów na terenach wszystkich szkół podstawowych w gminie. Jak podkreśla, wielu starszych uczniów oraz liczne grono rodziców młodszych dzieci korzystających ze szkoły regularnie używa roweru jako środka transportu.

Niestety, jak zauważa Różański, wiele placówek edukacyjnych na terenie gminy nie posiada zadaszeń, które by pozwoliły uczniom bez obaw o pogodę pozostawić swoje jednoślady. Problem stanowi przede wszystkim nieprzewidywalna pogoda charakterystyczna dla naszej strefy klimatycznej.

Nawiasem mówiąc, radny wskazuje, że jako funkcjonariusze publiczni powinniśmy starać się promować i zachęcać młodzież do poruszania się bez użycia samochodu. Toteż, zgłasza prośbę do burmistrza o umożliwienie tworzenia takich zadaszonych miejsc dla uczniów, nauczycieli i rodziców związanych ze szkołami, którymi zarządza Gmina Goleniów.