Samorząd miasta Goleniów, w kooperacji z firmą transportową PKS Gryfice, postanowił na nowo wprowadzić darmowe przejazdy autobusowe dla obywateli z obszarów, które do tej pory nie były obsługiwane przez lokalną komunikację miejską. Mieszkańcy Bolesławic, Gniazdowa, Ininki, Kamieniski, Mosty Osiedle, Święta i Tarnowca będą mogli korzystać z bezpłatnych kursów autobusowych.

Osoby zamieszkujące te tereny zostają upoważnione do korzystania z bezpłatnej komunikacji na trasie miejsce zamieszkania – Goleniów i z powrotem. Bezodpłatny transport będzie dostępny przez cały rok szkolny – od 1 września 2023 roku do 30 czerwca 2024 roku, nie obejmując okresu wakacyjnego. Warunkiem skorzystania z takiej oferty jest posiadanie ważnego karnetu, który można uzyskać poprzez złożenie odpowiedniego wniosku o przyznanie Goleniowskiej Karty Przejazdowej.

Formularz wniosku można pobrać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy i Miasta Goleniów, znajdującym się przy Placu Lotników 1. Kompletne dokumenty można przekazać osobiście bądź wysłać ich skan na adres e-mail: [email protected]. Po złożeniu wniosku, zostanie wydany personalizowany karnet uprawniający do darmowych przejazdów. Osoby, które korzystały z tej opcji wcześniej, są zobligowane do ponownego złożenia wniosku w celu odnowienia swojej karty.

Udział w tej akcji nie daje jednak prawa do korzystania za darmo z innych kursów na wyznaczonych liniach autobusowych. Podczas podróży pasażerowie są również zobowiązani do posiadania przy sobie ważnego karnetu oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość – dowodu osobistego lub legitymacji szkolnej w przypadku dzieci i młodzieży – które muszą być okazywane na żądanie pracowników autobusu oraz organów kontrolnych.