Stowarzyszenie Dmuchawiec Goleniów oraz Grupa Biegam Bo Lubię – Goleniów zapraszają dzieci w wieku do 13 lat na Bieg Mikołajkowy w Goleniowie.

Bieg odbędzie się 4 grudnia 2021 r.,o godzinie 12:00. Start będzie mieć miejsce w Parku 750-lecia Goleniowa, przy ul. Szczecińskiej. Trasa będzie w pełni płaska i oznaczona. Rywalizować ze sobą może maksymalnie 250 uczestników. Jeśli chodzi o wiek to nie ma dolnej granicy. Ważny, aby dziecko nie miało więcej niż trzynaście lat. 

Celem wydarzenia jest propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia, a także podkreślanie wartości idei sportowej rywalizacji, szczególnie w biegach. To wspaniała inicjatywa, która rozszerza horyzonty najmłodszych dając możliwość zdrowego konkurowania. 

Start w biegu jest w pełni bezpłatny. Zachętą do wzięcia udziału może być fakt, że każdy uczestnik po ukończeniu wyścigu otrzyma upominek mikołajkowy bez względu na wygraną. 

Harmonogram wydarzenia

Wszyscy uczestnicy proszeni są o pojawienie się w biurze pół godziny przed planowaną godziną startu.Biuro zawodów znajduje się przy wejściu do Parku 750-lecia Goleniowa od ulicy Norwida (Stadion Miejski). Biuro jest czynne w godzinach od 10:00 do 11:00. 

Imprezę podzielono na pięć biegów według kategorii wiekowych. Pierwszy bieg odbędzie się o godzinie 12:00 dla dzieci w wieku 0-3 lat. Następnie o 12:15 dla dzieci w wieku 4-5 lat. Kolejny o 12:30 dla sześcio- i siedmiolatków, o 12:45 dla starszaków w wieku 8-10 lat, a godzinie 13:00 będzie ostatni bieg dla najstarszych, czyli 11-13 lat. 

Warto wspomnieć, że w Biegu Mikołajkowym dla dzieci nie ma pomiaru czasu. W ten sposób szanse będą wyrównane. 

Aby wziąć udział w zawodach należy zgłosić się wcześniej poprzez formularz online. Zgłoszenia będą przyjmowane do 1 grudnia, do godziny 00.00. Wszelkie pytania odnośnie Biegu Mikołajkowego należy przesyłać na adres mailowy – [email protected].