Harcerze z 77 Drużyny Wodnej “AZYL” Hufiec Goleniów pragną pomóc wychowankom z rodzinnego domu dziecka. Proszą mieszkańców o wsparcie, ponieważ sami nie dadzą rady. 

Harcerze postanowili uczynić coś dobrego z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jak sami mówią, chcą zrobić wszystko co w ich mocy, aby dla tych dzieci nadchodzące Święta były wyjątkowe. To niesprawiedliwe, że niektóre osoby los źle traktuje. Harcerze pragną wyrównać szanse i zrobić dla Domu Dziecka paczki z prezentami. Z tej okazji Patrycja, Dawid, Janek, Agnieszka, Ula, Agnieszka, Dominik i Emilka proszą mieszkańców Goleniowa o wsparcie materialne. 6 i 24 grudnia dzieci otrzymają prezenty, lecz aby je podarować należy zorganizować zbiórkę.

Co zbierają harcerze?

Według 77 DW “Azyl” Dom Dziecka najbardziej potrzebuje kosmetyków do pielęgnacji dla młodzieży, zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Chodzi o dezodoranty, płyny do mycia twarzy, balsamy, preparaty do włosów, kremy i inne. Dziewczęta będą szczególnie wdzięczne za kosmetyki służące do robienia makijażu, czyli podkłady, błyszczyki, tusze do rzęs itp., a także torebki dla nastolatek. Można również podarować słodycze, świece zapachowe lub różne zabawki i gry planszowe. Przedział wiekowy wynosi między 9 a 11 lat. Proponowane sprzęty to pop it, piłka do siatkówki, piłka noża. Jeśli chodzi o ubrania będą przyjmowane świąteczne szaliki, skarpetki, piżamy ze świątecznym motywem oraz poduszki.

Jeśli ktoś chce się dołączyć do zbiórki należy zadzwonić do drużynowej pod numer 602323903. Drużynowa przekaże dokładne informacje w jaki sposób i gdzie oddać produkty. Pamiętajmy, że warto pomagać, szczególnie w zbliżającym się okresie świątecznym.