Każde miasto w Polsce obchodzi Narodowe Święto Niepodległości na swój sposób. Co z tej okazji będzie się działo w Goleniowie?

Już od samego rana mieszkańcy Goleniowa i okolic będą mieli okazję do świętowania. O godzinie 9.00 w kościele pw. Świętego Jerzego, rozpocznie się Msza Patriotyczna w intencji Ojczyzny. Gośćmi uroczystości będą harcerze oraz kompania honorowa 3. Batalionu logistycznego, a także wielu innych. 

Następnie obchody przeniosą się na Stadion Miejski Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie od 10.40 do popołudnia odbywać się będą zawody sportowe pod nazwą XXXIII Goleniowska Mila Niepodległości o Puchar Burmistrza Gminy Goleniów i Bieg GAZ-SYSTEM S.A. na 10 kilometrów. Nie zabraknie wielu emocji i wysiłku. Na wydarzeniu mile widziane będą całe rodziny. 

O godzinie 18.00 pod Pomnikiem Niepodległości na placu rotmistrza Witolda Pileckiego będzie miała miejsce uroczysta zmiana warty. Oprócz tego, mieszkańcy będą mogli podziwiać wciągnięcie flagi na maszt, odśpiewać Hymn Polski, odsłuchać Apel Pamięci i być świadkami składania kwiatów pod pomnikiem przez delegacje. 

Wydarzenia towarzyszące

Komu będzie mało wrażeń w tym dniu, może wybrać się na Koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalej, który odbędzie się o godzinie 19.30 w sali koncertowej Goleniowskiego Domu Kultury. Bilety można nabyć w CIKiT oraz godzinę przed koncertem w kasie GDK. Koszt biletu wynosi 30 złotych, a dla seniorów 15 złotych. Podczas występu odtworzone zostaną piosenki Adama Astona, Wiery Gran i Mieczysława Fogga. 

W ramach Święta Niepodległości Teatr Brama zorganizował również premierę spektaklu “Stacja Świadek”, który odbędzie się dziś o 20.00 w Rampie Kultura. Więcej o spektaklu pisaliśmy już wcześniej. 

Burmistrz Goleniowa serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Goleniowa i okolic do wzięcia udziału w tym ważnym dla wszystkich Polaków święcie. Jest to jedyny tego typu dzień w roku. Władze miasta mają nadzieję, że każdy znajdzie coś w zaplanowanych obchodach dla siebie.