Z powodu trudnej sytuacji w gminie Goleniów, która dotyczy braku wywozu śmieci komunalnych, AMG daje mieszkańcom ciekawą alternatywę. 

Od 8 września 2021 roku, w Gminie Goleniów trwa poważny problem. Mieszkańcy nie mają możliwości wywozu śmieci. Najgorsze jest to, że nie wiadomo jak długo potrwa ta sytuacja. Goleniowska firma recyklingowa AMG wyciąga pomocną dłoń i propaguje umiejętną segregację. AMG będzie skupować makulaturę i czystą folię od każdego chętnego mieszkańca gminy. W zamian za papier, na dostarczycieli czeka wynagrodzenie.

Jeśli ktoś posiada niepotrzebne tektury, gazety, zeszyty, książki i inne papierowe produkty, warto złożyć je w siedzibie firmy, czyli przy ul. Maszewskiej 10 w Goleniowie. Makulaturę można przynosić w godzinach 8.00 do 16.00 w dni powszednie. 

Ciekawą informacją jest fakt, że jeśli cała wspólnota zbierze przynajmniej 100 kg papieru, wszystko może odebrać pracownik AMG. Wystarczy zadzwonić pod numer 508 678 778.

AMG umożliwia jeszcze inne, ciekawe rozwiązanie. Na życzenie sołectwa, firma postawi kontener, do którego będzie można wrzucać makulaturę. Gdy będzie zapełniony, AMG go odbierze, a na konto sołectwa przeleje pieniądze. Uzyskane fundusze można przeznaczyć chociażby na akcję charytatywną. Jest to również dobry pomysł dla wspólnot mieszkaniowych, które mogą w ten sposób zasilić fundusz remontowy.

Jak widać, plusów jest dużo, a minusów żadnych. Naprawdę warto wziąć udział w akcji.