Niech twoje dziecko weźmie udział w konkursie plastycznym, a wygra fantastyczne nagrody! To niecodzienna okazja do zabłyśnięcia i ukazania swoich artystycznych zdolności. 

To już XXX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art pod patronatem Polskiego Komitetu ds UNESCO. Festiwal odbywa się od 1990 roku i jest kontynuacją Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcej Twórczości Plastycznej pod Patronatem Polskiego Komitetu Do Spraw UNESCO. Celem konkursu oraz całego Festiwalu jest promowanie młodych twórców oraz zachęcanie do artystycznej aktywności i poszerzania kultury. 

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat. Prace mogą wysyłać szkoły oraz inne placówki, a także osoby indywidualne. Przesłana sztuka zostanie wystawiona w Goleniowskim Domu Kultury oraz w przestrzeni miasta, a także przeznaczona na cele charytatywne. 

Jeśli chodzi o nagrody, to pomysłów jest bardzo dużo. Zwycięskie prace staną się ilustracjami w książce, a także muralami i rzeźbami. GDK zaprosi laureatów wraz z opiekunami na kilkudniowe warsztaty artystyczne. Natomiast każde z dwudziestu siedmiu pierwszych miejsc otrzyma nagrodę rzeczową oraz katalog wystawy.

Temat konkursu

Tematem tegorocznej edycji jest “Legenda dla przyszłych pokoleń”. Uczestnicy są proszeni o wykonanie pracy plastycznej w technice rysunku, malarstwa lub grafiki na podstawie treści legend napisanych przez dzieci z Gminy Goleniów. Legendy znajdują się na stronie internetowej Goleniowskiego Domu Kultury pod adresem: www.gdk.goleniow.pl/pobieralnia. Można ich również posłuchać na kanale YouTube GDK: https://youtu.be/2nqWmHffRMo

Prace można wysyłać do 21 października 2021 roku, do Goleniowskiego Domu Kultury na adres: ul. Słowackiego 1, 72-100 Goleniów. O terminie decyduje wpłynięcie pracy do GDK). Wyjątkowo, z powodu pandemii i jej ograniczeń, prace zza granicy można przesyłać w postaci cyfrowej. 

Więcej informacji w regulaminie – https://gdk.goleniow.pl/images/regulamin_CA_pa%C5%BCdziernik_-_zmiana.pdf