Działania dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Goleniowie, który za pośrednictwem dziennika elektronicznego wysłał do rodziców i opiekunów uczniów alarmujące informacje, spotkały się z zaprzeczeniem ze strony lokalnej policji. Rzecznik Policji w Goleniowie stwierdził, że wiadomości na temat osoby próbującej namówić dzieci do wejścia do swojego samochodu są nieprawdziwe.

Otrzymaliśmy sygnał od naszych czytelników, że otrzymali e-maile z dziennika elektronicznego z następującą treścią:
„Szanowni Rodzice,
Chciałabym poruszyć istotną kwestię. Dyrekcja poprosiła mnie o podjęcie rozmowy z Państwa dziećmi oraz poinformowanie Państwa o mężczyźnie prowadzącym czarny samochód typu SUV (być może marki Ford), wyposażony w koło zapasowe na bagażniku oraz naklejkę z symbolem kompasu. Ten nieznajomy ma zwyczaj zatrzymywać się obok dzieci, oferować im słodycze i namawiać do wejścia do jego pojazdu. Proszę, porozmawiajcie z Waszymi dziećmi na temat tego zagrożenia i innych możliwych niebezpieczeństw”.

Według wypowiedzi rzecznika Policji w Goleniowie, informacje te nie mają pokrycia w rzeczywistości. Wywołuje to pytania o motywy dyrektora, który samodzielnie podjął decyzję o alarmowaniu rodziców.

Próbujemy zrozumieć powody takiego działania dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1. Oczekujemy na oficjalne wyjaśnienia w tej sprawie.