PGD, spółka specjalizująca się w dystrybucji produktów niezbędnych dla piekarni, cukierni oraz lodziarni, podjęła decyzję o rozszerzeniu swojej działalności na terenie województwa zachodniopomorskiego. W ramach tej ekspansji, firma zdecydowała się na najem około 2 tys. metrów kwadratowych przestrzeni produkcyjno-magazynowej, wraz z zapleczem socjalnym, które znajduje się w kompleksie Waimea Airport Logistics Park Szczecin-Goleniów.

Spółka jest integralną częścią skandynawskiej grupy Orkla i posiada swoje oddziały w 10 różnych lokalizacjach na terenie całego kraju. W procesie negocjacji warunków najmu oraz wyboru nowej lokalizacji, firmę reprezentowała Axi Immo, będąca jednym z największych doradców na polskim rynku nieruchomości komercyjnych.

Firma PGD działa na rynku już od ponad ćwierć wieku, dostarczając swoim klientom – piekarniom, cukierniom oraz lodziarniom – produkty i rozwiązania dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. Każda z 10 lokalizacji, w jakich firma ma swoje oddziały, posiada własne zaplecze handlowe, magazynowe oraz logistyczne. Warto również podkreślić, że spółka jest częścią skandynawskiego giganta – grupy Orkla, która posiada w swojej ofercie ponad 70 uznanych marek i eksportuje swoje produkty do 35 krajów na pięciu kontynentach.