Emilia Szymczak, 17-letnia piłkarka, do niedawna reprezentująca barwy Górnika Łęczna, obecnie może pochwalić się wielkim osiągnięciem – podpisaniem kontraktu z kobiecym zespołem FC Barcelona. Pochodząca z województwa zachodniopomorskiego Szymczak, rozpoczynając swoją karierę, występowała w klubach Żaki Szczecin i Hanza Goleniów. Mimo licznych gratulacji, nie brakuje również komentarzy o negatywnym wydźwięku.

Młoda zawodniczka, wraz z drużyną Górnika Łęczna, ma na swoim koncie dwa zdobycze Pucharu Polski. Talent Szymczak został jednak dostrzeżony przez skautów piłkarskich z FC Barcelona, co zaowocowało propozycją zawarcia kontraktu. Według komunikatu Górnika Łęczna, już od nowego sezonu Emilia będzie reprezentować barwy jednej z najbardziej prestiżowych akademii piłkarskich na świecie – La Masia.

Sama zawodniczka jest przekonana, że taka decyzja otworzy przed nią drzwi do dalszego rozwoju piłkarskiego. Może to być dla niej szansa na osiągnięcie jeszcze większych sukcesów. Chociaż wspomina miło czas spędzony w Łęcznej, czuje, że nadszedł odpowiedni moment na zmiany i postawienie sobie jeszcze wyższych celów. Jak sama podkreśla: „Myślę, że nie mogłam dokonać lepszego wyboru i jestem niezwykle szczęśliwa, że będę grać dla najlepszego kobiecego klubu na świecie”.