Do Goleniowa zawitała fotografia i to na najwyższym poziomie. Pani Anna z Goleniowa wygrała konkurs fotograficzny za pracę “Symbioza”, a niedługo upływa termin kolejnego konkursu, który może się okazać początkiem niezwykłej kariery.

Wygrała Goleniowianka

Pani Anna Obszyńska zdobyła pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym organizowanym przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska oraz Nadleśnictwo Gryfino. Nadesłane prace miały się skupiać na temacie lasu, turystyki i leśnego relaksu. Zdjęcia powinny być wykonane na określonym obszarze, czyli w obrębie Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcze Szczecińskie” (Puszcza Bukowa – Nadleśnictwo Gryfino, Puszcza Goleniowska – Nadleśnictwo Kliniska, Puszcza Wkrzańska – Nadleśnictwo Trzebież). 

Pani Ania zatytułowała swoją pracę “Symbioza”. Autorka zdecydowała się na podjęcie tematu leśnego odpoczynku. Na fotografii można dostrzec drzewa, które lekko kłaniają się rzece. Trawa oraz liście są pięknie oświetlone przez popołudniowe słońce. Cały obraz tonie w różnorodnych barwach zieleni, żółci i brązach. Swoim klimatem przywodzi na myśl relaks i spokój.

Lista laureatów:

I miejsce – Anna Obszyńska za pracę „Symbioza”

II miejsce – Małgorzata Olczak za pracę „Samotność nad Iną”

III miejsce – Alicja Garbowska za pracę „Leśny Rajd”

wyróżnienia – Anna Obszyńska, Agnieszka Bździuch, Małgorzata Olczak.

Gratulacje dla wygranych i powodzenia w dalszych fotograficznych poszukiwaniach.

Konkurs fotograficzny – Zgłoś się!

Goleniowski Dom Kultury organizuje konkurs fotograficzny “Patrz!”. Zgłoszenia można wysyłać do 22 sierpnia 2021 roku na maila [email protected]. Nie ma co czekać. Wygrane prace zawisną na wystawie w GDK, w mediach społecznościowych oraz na portalu www.goleniow.naszemiasto.pl

Zdjęcia oceniać będą goleniowski fotograf Piotr Nykowski z Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Jan Turkowski z Teatru Kana.

Konkurs skierowany jest do wszystkich pasjonatów fotografii, nie tylko zawodowców, ale również amatorów. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest ukończenie 18 lat.

Do wyboru są trzy tematy: “Zatrzymaj się” – architektura i pejzaż, “Patrz” – reportaż, ciekawe miejsca, coś niezwykłego oraz “Uśmiechnij się”.

Więcej informacji na stronie Goleniowskiego Domu Kultury.