W dniach 3 – 5 września czekają nas wielkie emocje siatkarskie na rodzimym podwórku: turniej w piłce siatkowej kobiet „Goleniów CUP 2021”.

W tegorocznych rozgrywkach w hali sportowej OSiR przy ul. C.K.Norwida 1a będzie można oglądać czołowe zespoły Tauronligi. Zobaczymy: BKS BOSTIK Bielsko Biała, Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, Grupa Azoty Chemik Police (aktualny Mistrz Polski). Warto zauważyć, że to już czwarta edycja turnieju z udziałem wybitnych zawodniczek z Polski, Niemiec i innych krajów.

Ze względu na wysoki poziom organizacyjny (choćby zaplecze noclegowe) marka goleniowskiego turnieju jest z roku na rok coraz silniejsza. Ważna okazuje się także oryginalna i niekonwencjonalna oprawa, która zapewnia prestiż rozgrywek. Uczestnictwo w Goleniów Cup wyznacza nową jakość kobiecej siatkówki ze względu na udział najbardziej znaczących w tej dyscyplinie drużyn. Wystarczy wspomnieć choćby obecność na tegorocznej imprezie ekipy SSC Palmberg Schwerin,  jednego z najbardziej utytułowanych klubów Bundesligi. Drużyna ma na koncie 22 mistrzostwa Niemiec.

Goleniów Cup to już tradycja

Historia goleniowskich żeńskich rozgrywek siatkarskich sięga lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku.  Pierwszy międzynarodowy turniej  żeńskiej siatkówki pod nazwą „Goleniów Cup” został rozegrany w 1998 roku. Imprezę uznano na jedną z największych tego typu w Europie. Z przerwami (między innymi z powodu pandemii COVID) turniej przetrwał do dziś będąc coraz bardziej rozpoznawalną marką goleniowskiego sportu. W obecnej chwili można śmiało powiedzieć, że Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowanie mieszkańców zachęcając ich do poszukiwania ciekawych sposobów na aktywność fizyczną. Młodzież obserwuje i uczy się od najlepszych. Kobieca siatkówka w Goleniowie daje szansę kibicowania najlepszym światowym drużynom bez konieczności odbywania dalekich podróży.

Wstęp na zawody bezpłatny.
Początek:  3 września (piątek) o godzinie 16:00.
Przewiduje się rozgrywanie dwóch spotkań dziennie.

Dla kibiców, którzy nie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu osobiście organizatorzy  turnieju Goleniów Cup zapewniają dostęp do transmisji online na YouTube (LINK DO TRANSMISJI).