W ostatnim czasie dużo się dzieje w Goleniowie, ale niestety nie są to zawsze dobre wieści. Jednak w ogólnym rozrachunku, miasto pod względem kulturalnym bardzo się rozwija. 

Mimo, że w Goleniowskim Domu Kultury odbywa się wiele wydarzeń, to wnioski ekspertyzy budynku przy ul. Słowackiego 1 nie są już optymistyczne. Więcej o tym temacie można przeczytać w tym artykule. Dalsza intensywna eksploatacja jednej części budynku nie jest możliwa. Chodzi o hol, kuchnię i salę taneczną. Placówka musiała wyłączyć tę przestrzeń z użytkowania. 

Opisane zmiany wymagają przeorganizowania i nowej logistyki, którą władze instytucji już wdrażają To dla nich zupełnie nowa sytuacja i starają się w niej jak najlepiej odnaleźć. Jak na razie do końca roku GDK musi się gdzieś przeprowadzić. Ponieważ grupy taneczne są dość duże, nie tak łatwo znaleźć idealne miejsce na terenie miasta. Miejmy jednak nadzieję, że sytuacja rozwiąże się jakoś pomyślnie. 

Sala koncertowa będzie działać jak do tej pory z jedną tylko modyfikacją – wejście będzie od strony ul. Młynarskiej, a bilety przed wydarzeniem odbierane muszą być w Bramie Wolińskiej. Dużo zajęć zostaje przeniesiona do innego budynku, czyli Rampy Kultura przy ul. Dworcowej 1a. Tam też prawdopodobnie będzie się odbywać większość wydarzeń artystycznych. Dobra wiadomość jest taka, że być może znajdzie się trochę miejsca w gościnnych progach SP nr 1 czy CAL-u. Te liczne, niewygodne przeprowadzki są organizowane po to, aby nie być zmuszonym zawieszać działalności grup czy masowo odwoływać wydarzenia.

Weekend z Rampą Kultura

A jeśli chodzi o dobre wiadomości to obecny weekend w Rampie Kultura był i jest bardzo emocjonujący i pełny artystycznych obfitości.

W piątek, w Rampie odbył się spektakl Teatru Kana – Projekt Matka. Zainteresowanie było tak duże, że zabrakło wejściówek!

Dziś Rampa ma propozycję dla wielbicieli szeroko pojętej muzyki alternatywnej. Wieczorem koncerty zagrają goleniowskie zespoły STARTe oraz TETAS DE MADERA. Bilety w cenie 15 złotych można jeszcze kupić w CIKiT w Bramie Wolińskiej lub od 18.00 na Dworcowej 1a.

Kolejne tygodnie to kolejne niezwykłe wydarzenia oraz przygotowania do XXXI edycji Festiwalu Sztuki Pięknej Color Art. Zapowiada się obiecująco.