Każdy dzień nadaje się do jakiegoś świętowania? Dlaczego nie? Codziennie można celebrować jakiś fragment szarego życia, aby nie wpaść w rutynę. Dziś na przykład obchodzimy Międzynarodowy Dzień Koszuli.

13 stycznia nie należy do ważnych dat. Wszyscy chodzą do pracy, robią zakupy, uczą się w szkole – mówiąc w skrócie zwykły dzień, który przypomina inne w roku. Ale dlaczego nie wpleść w ten dzień małej celebracji? Każda pora nadaje się do zabawy i poczucia niezwykłości.

Dzisiejszy dzień jest trzynastym dniem stycznia, a zarazem trzynastym dniem w roku. Tego dnia imieniny obchodzą: Bogumił, Bogusąd, Falisław, Glafyra, Godfryd, Gotfryd, Hilary, Judyta, Leoncjusz, Melania, Remigia, Remigiusz i Weronika. Te osoby z pewnością mają okazję do świętowania.

Ale do uczczenia tego zwyczajnego dnia mają również właściciele koszul, ponieważ 13 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Koszuli. Śmieszne? Może i tak, ale czy świat nie stałby się przez chwilę interesujący, gdyby tego dnia wszyscy ubrali koszule? Mimo, że to tak niepozorny przedmiot, może skrywa sobie w coś więcej?

W Polsce trwa również Dzień Wzajemnej Adoracji. Wszyscy zakochani lub bardzo się lubiący powinni wyznać swoje uczucia bliskim im osobom. Oprócz tego 13 stycznia wypada Dzień Polskiej Wódki oraz Dzień Gumowej Kaczuszki. Jak obchodzić te święta? Każdy z pewnością wymyśli swój sposób.

Takie małe rzeczy, jak celebrowanie banalności może naprawdę poprawić nastrój i chwilowo pomóc wyjść z ciążącej monotonii. Dobry humor zdecydowanie wpływa na nasze zdrowie, o czym można poczytać więcej na humorum.pl w tym artykule. Jest to więc  kolejny powód do celebrowania “głupkowatych” świąt.