Początek roku w goleniowskiej Rampie przebiega niezwykle intensywnie. Za mieszkańcami już jeden rockowy koncert, a szykują się kolejne ostrzejsze brzmienia. 

W minioną sobotę w goleniowskiej Rampie odbyła się pierwsza edycja rockowej imprezy pod nazwą Grunge Fest. Muzycy zabrali publiczność w sentymentalną podróż do amerykańskiego Seattle lat 90. XX wieku. Grunge to muzyka, która zrewolucjonizowała scenę rockową trzy dekady temu, a jednocześnie zamknęła pewną, niezwykłą epokę. Nazwy takie jak Alice In Chains, Pearl Jam, Soundgarden czy Nirvana są znane do dziś wzbudzając w niektórych sentyment, a w jeszcze innych ciągłą fascynacje. 

Na scenie Rampy jako pierwsi pojawili się młodzi goleniowianie z Velow. Fani Pearl Jam byli usatysfakcjonowani, nie zabrakło zresztą coveru „Jeremy” z repertuaru młodej ekipy. Zespół pokazał, że ma na siebie pomysł i drzemie w nim spory potencjał. Warto z pewnością przyglądać się jego rozwojowi.

Jako druga zaprezentowała się szczecińska Curcuma. Natomiast główną gwiazdą sobotniego wieczoru okazał się poznański (z pochodzącym z Goleniowa basistą Tomkiem Strukiem) skład Man In The Box. Muzycy zagrali wykonywane przez zespół cover najbardziej znanych grunge’owych hitów sprzed lat. „Spoonman”,  „Them Bones”, „Rooster”, „Black Hole Sun”, „Fell On Black Days”, „Smells Like Teen Spirit”, „Even Flow” i „Hunger Strike” – to tylko niektóre tytuły, które można było usłyszeć w ostatni weekend. Zwieńczeniem koncertu było pojawienie się na deskach Jarka Chilkiewicza i Borys Sawaszkiewicza z zespołu braci Cugowskich oraz marszałka województwa Olgierda Geblewicza, z których udziałem zagrane zostały „Call Me A Dog” Temple Of The Dog”, „Black” Pearl Jam oraz „Plush” Stone Temple Pilots.

Mroczny Nergal nadchodzi

Aktualnie trwa styczniowa trasa najnowszego projektu metalowej formacji Behemoth – “Me And That Man”. Trasa koncertowa obejmie swym zasięgiem osiem polskich miast, a jednym z nich będzie Goleniów, gdzie koncert odbędzie się 14 stycznia w Rampie. 

“Me And That Man” to muzyczny projekt znanego Adama „Nergala” Darskiego oraz Johna Portera. Zespół Behemoth wykonuje muzykę z pogranicza mrocznego rocka, bluesa, folku i country, a obecnie promuje swoją najnowszą płytę, zatytułowaną „New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 2”.

Wiadomo, że do tej pory sprzedano około 200 biletów, a czasu na zakup wejściówek nie zostało wiele. Warto się spieszyć i wziąć udział w wyśmienitej rockowej imprezie.

A więcej o muzyce można poczytać na plmusic.pl lub radio.org.pl