Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie zaprasza na piknik „Lato z Olimpijczykami”. To idealny moment dla fanów sportu do spotkania się ze swoimi idolami lub poznania ważnych sportowych osobistości.  

“Lato z Olimpijczykami” odbędzie się 4 sierpnia na stadionie miejskim Ośrodka Sportu i Rekreacji od godz. 17.00.

W trakcie wydarzenia będzie można spotkać sławnych sportowców i olimpijczyków: 

  • Grażynę Rabsztyn – trzykrotna olimpijka (1972, 1976, 1980) w biegach płotkarskich,
  • Jacka Wszoła – zdobywca złotego medalu w 1976 oraz srebrnego w 1980 roku w skoku wzwyż,
  • Marka Kolbowicza – wioślarz, czterokrotny mistrz świata, mistrz olimpijski z IO w Pekinie,
  • Włodzimierza Lubańskiego – znakomity piłkarz, zdobył mistrzostwo olimpijskie w 1972 roku oraz uczestniczył w mistrzostwach świata 1978, 
  • Janusza Peciaka –  pięcioboista nowoczesny, mistrz olimpijski z Montrealu 1976 oraz mistrz świata.

W programie wydarzenia znajdują się bardzo ciekawe atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Są to między innymi: konkurs wiedzy o sporcie, gry i zabawy sportowe z olimpijczykami, mecze 1 x 1, porady i zajęcia sportowe oraz trening na ergonometrze wioślarskim.

To wyjątkowa okazja do spotkania się z wybitnymi polskimi sportowcami i olimpijczykami, zadawania pytań, wspólnego trenowania czy wykonania pamiątkowego zdjęcia. Nie ma co się zastanawiać! Jutrzejszy wieczór należy do sportu. 

Organizatorem spotkania jest Fundacja Zatrzymać Czas, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Wstęp na wydarzenie  jest w pełni darmowy.

Jeśli interesujesz się sportem zerknij na stronę sport24.pl, aby zasięgnąć więcej informacji ze świata piłki czy lekkoatletyki.