Zbliża się Europejska Noc Muzeów. W całej Polsce, a nawet Europie będzie można wchodzić na ekspozycje muzealne zupełnie za darmo. Co będzie się działo na Zamku w Szczecinie?

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie bierze udział w obchodach 16. Europejskiej Nocy Muzeów, któr rusza już w najbliższą sobotę, 14 maja. Zamek zaprasza m.in. na bezpłatne zwiedzanie zamkowych wystaw i przede wszystkim Wieży Dzwonów.

Tegoroczna wizyta w Zamku podczas Nocy Muzeów odbędzie się pod hasłem Podróż do przeszłości. Zwiedzający będą mieć okazję do poznania historii Zamku od różnych stron. Nie chodzi tylko o tę historyczną, ale również magiczną. Uczestnicy przeniosą się w świat dawnego Pomorza z najsłynniejszą szczecińską czarownicą Sydonią von Borck, rycerzami, legendami, obrzędami, najznamienitszymi książęcymi dworzanami oraz rzemieślnikami.

Harmonogram nocnych wydarzeń

W godzinach od 18:00 do 00:00 będzie można bezpłatnie zwiedzać wystawy stałe i czasowe w zamkowych galeriach. Dostępne będą chociażby: Cela Czarownic, Zbrojownia, Szczecińskie historie – prawdziwe i zmyślone, Gabinet Lubinusa, Rajskie owoce, Na pańskich stołach i w kredensach czy Kabinet 2.0.

Od godz. 18:00 do 21:00 zupełnie za darmo będzie otwarte wejście na punkt widokowy na Wieży Dzwonów, z którego można podziwiać przepiękną panoramę Szczecina.

Natomiast od 18:00 do 20:00 oraz od 22:00 do 24:00 będzie można wykonać pamiątkowe historyczne selfie, w trzech postaciach – dworskiej, rycerskiej i magicznej.

14 maja podczas Europejskiej Nocy Muzeów czynny będzie również sklepik muzealny z zamkowymi wydawnictwami dostępnymi w promocyjnych cenach.

Szykuje się inspirująca noc!