Początek marca ma przynieść zmiany dla pasażerów korzystających z przystanku Goleniów Park Przemysłowy. Pierwsze pociągi regionalne mają na nim zacząć się zatrzymywać 10 marca, choć pierwotnie planowano uruchomienie obsługi już trzy miesiące wcześniej. Zarządca infrastruktury kolejowej, PKP Polskie Linie Kolejowe, zaprzecza jednak informacjom podawanym przez samorząd województwa zachodniopomorskiego, iż pierwsze pociągi mogłyby zacząć zatrzymywać się na nowym obiekcie dopiero po jego odbiorach końcowych, które miały miejsce w lutym.

Zarządca infrastruktury kolejowej twierdzi, że przystanek Goleniów Park Przemysłowy mógł zacząć obsługę pasażerską znacznie wcześniej. Bartosz Pietrzykowski z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych przytacza fakt wysłania do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego pisma z datą 27 września 2023 r., w którym informowano o planowanym terminie otwarcia przystanku dla pasażerów – 10 grudnia tego samego roku. Jak zapewnia, prace zasadnicze zakończono zgodnie z planem 8 grudnia.

Reprezentant PLK przyznaje, że po tej dacie na przystanku Goleniów Park Przemysłowy wykonawca prowadził jeszcze pewne prace. Nie były to jednak zadania o charakterze zasadniczym, ograniczały się do usuwania drobnych usterek. Według jego opinii, realizacja tych dodatkowych robót nie stanowiła przeszkody do zatrzymywania się pociągów przy nowo wybudowanych peronach.