Wały Chrobrego w Szczecinie zapełniają się kolorowymi atrakcjami dla całej rodziny. Po raz kolejny odbędzie się Festiwal Podróżny i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą. Zarezerwujcie sobie 7 i 8 maja, aby wziąć udział w jednym z najlepszych wiosennych wydarzeń w okolicy!

Piknik nad Odrą to wydarzenia, które ma miejsce na nabrzeżu Odry w Szczecinie, niezmiennie od 18 lat i jest to jedna z największych imprez plenerowych na Pomorzu Zachodnim, a także najliczniej odwiedzane targi turystyczne w Polsce.

Event ten to połączenie innowacyjnego podejścia do promocji regionów i branżowych spotkań networkingowych z elementami imprezy miejskiej. Podstawą dla powstania festiwalu stały się działające nieprzerwanie od 31 lat targi turystyczne Market Tour, które od 2005 roku przybierają formę plenerowego Festiwalu Podróży i Czasu Wolnego. 

Wielkie Gotowanie, muzyka, Czechy i nie tylko

Podczas targów uczestnicy mogą zapoznać się z różnorodnymi ofertami turystycznymi wziąć udział w degustacji w Alei Produktów Tradycyjnych, Wielkim Gotowaniu przygotowywanym wspólnie z regionem partnerskim, atrakcjach dla dzieci, Jarmarku Rozmaitości, rozmowach w festiwalowym studiu i prezentacjach na scenie. Wystawcy natomiast mają okazję do nawiązywania relacji biznesowych podczas wieczoru B2B.

To także przestrzeń dla miłośników aktywnego wypoczynku, pasjonatów historii, ale także osób planujących chwilę relaksu poza granicami miasta. Co roku w strefie podróży wystawiają się goście z zagranicy, np. z Niemiec czy Czech, jak i wystawcy z Europy Zachodniej i z południa kontynentu. W tym roku, regionem partnerskim zostały Czechy Południowe, których reprezentacja zaprosi do skosztowania zupy kartoflanej Bramborački, zaprezentuje swoje regionalne produkty, zaskoczy odwiedzających np. występem kobziarzy, a także zaprosi do powstałego specjalnie na tą okazję muzeum Południowoczesnego i Galerii Południowoczeskiej Alšova. 

Podczas wydarzenia będzie można pobawić się pod Sceną Pikniku nad Odrą, która gościć będzie utalentowanych ludzi z Pomorza Zachodniego i nie tylko. Zaproszeni zostali m.in. profesjonalni artyści, tancerze oraz cheerleaderki. Na scenie będzie się również mieścić piknikowe studio, do którego zaproszeni będą goście i wystawcy. 

Na szczecińskich Wałach Chrobrego zapowiada się niesamowity weekend. Aż szkoda nie wziąć w nim udziału!